Jakie łóżko do sypialni wybrać

Urządzając sypialnię, warto uważnie wybrać jej najważniejsze elementy. Niezależnie od tego, czy zwracamy uwagę na łóżko małżeńskie, czy miejsce do spania dla jednej osoby, powinno ono być maksymalnie komfortowe. Jest kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę, dokonując ostatecznego wyboru.

Aranżacja wnętrza

Warto na początku zadać sobie kilka pytań:

  • Czy planuję częste zmiany wystroju wnętrza?
  • Jaki kolor mnie relaksuje?
  • Z czego będzie wykonana tapicerka pozostałych mebli w sypialni?

Od odpowiedzi zależeć będzie to, na jaki kolor łóżka najlepiej postawić

Chcąc mieć możliwość częstych zmian aranżacyjnych, warto wybrać łóżko w neutralnym kolorze, które będzie stanowić dobrą bazę dla pozostałych elementów we wnętrzu. Łóżka tapicerowane można zamówić w komplecie z szafkami nocnymi wykonanymi z tego samego materiału. Dzięki temu osiąga się spójny efekt wizualny. W ofercie posiadamy ponad 130 kolorów obicia tekstylnego, zatem zawsze można znaleźć barwę idealnie dopasowaną do wnętrza.

Wielkość łóżka

Można zauważyć, że nawet single nie wybierają już do sypialni typowych jednoosobowych łóżek. Dużo bardziej komfortowo się śpi, mając do dyspozycji większą powierzchnię. Oferujemy łóżka w rozmiarach 90×200 cm, 120×200 cm, 140×200 cm, 180×200 oraz duże 200×200 cm. W www.aaaameble.pl Klienci zamówią również idealne łóżko dla wysokich osób, o długości 210 lub 220 cm. Wiąże się z tym dodatkowa opłata, jednak jest to doskonała propozycja dla tych, którzy nie znajdują dla siebie nic pośród gotowych modeli w sklepach.

Funkcjonalne elementy

Design jest bardzo ważny, podobnie jak wielkość łóżka, jednak również istotne są funkcjonalności, z których korzysta się na co dzień. Na co zatem warto zwrócić uwagę i zastanowić się, czy będzie to ważny element w sypialni?

  • Łóżka z pojemnikiem. Schowek znajduje się w dolnej części łóżka, a uzyskuje się do niego dostęp podnosząc górę. To prosty sposób na uzyskanie miejsca do przechowywania pościeli, jak również innych rzeczy, na które nie ma miejsca w niedużym pomieszczeniu.
  • Nakładka na łóżko. To dodatkowa warstwa kładziona na materacu. Chroni go przed zabrudzeniem i jest dużo łatwiejsza do czyszczenia. Bez problemu można wyprać znajdujący się na niej pokrowiec. To element, który często wybiera się w przypadku łóżka do pokoju dziecięcego.
  • Łóżko z zagłówkiem lub bez. Nasze łóżka boxspring posiadają zagłówki, które pełnią również rolę dekoracyjną, np. w modelu ISABELL. Ciekawe pikowania, przeszycia lub kształty sprawiają, że całość prezentuje się niezwykle ciekawie. Jeżeli jednak jest taka potrzeba, Klient możne zrezygnować z zagłówka. Z kolei łóżko do sypialni z wysokim zagłówkiem przypadnie do gustu osobom o słusznym wzroście.