Ostatnio witryny znów zyskały na popularności. Coraz częściej wybierane są do nowoczesnych wnętrz wraz z meblościankami lub jako osobne elementy wyposażenia wnętrza. Dzięki możliwości eksponowania przechowywanych niej produktów świetnie sprawdzają się jako szafki na dekoracje, pomagając tym samym urozmaicić wystrój w danym pokoju. Witryny to nie tylko meble salonowe, aczkolwiek to właśnie w tych pokojach widujemy je najczęściej. Jak wybrać stylową witrynę do domowego salonu?

Witryna – co to jest?

Witryną nazywamy rodzaj szafki stojącej lub wiszącej, charakteryzującej się przeszklonymi frontami. Często stanowi element zestawu mebli do salonu, głównie nowoczesnych meblościanek. Witryny można także wykorzystać osobno, jako element wystroju salonu, eksponujący szklaną zastawę lub inne ciekawe dekoracje. Nowoczesne witryny najczęściej składają się z części ekspozycyjnej oraz zabudowanej, co pozwala na przechowywanie w nich także innych przedmiotów, niekoniecznie będących elementami ozdobnymi.

Czym kierować się podczas wyboru witryny do salonu?

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym mieszkaniu. To w nim przyjmujemy gości, dlatego tam częściej stawiamy elementy, które mają ozdobić wystrój. Ramka na zdjęcie lub szklana figurka ustawiona na półce będzie wyglądać atrakcyjnie, jednak dekoracyjna porcelana lub zastawa szybko się zakurzy, co może być problemem, gdy ktoś odwiedzi nas niespodziewanie, a my nie zdążymy posprzątać.

Witryna w salonie powinna dobrze prezentować się na tle innych mebli. Można ją zakupić wraz z zestawem mebli do salonu lub nabyć osobno, dobierając styl mebla do pozostałych elementów wyposażenia. Warto wrócić uwagę również na rozmiar szafki. W małym salonie być może lepiej sprawdzi się witryna wisząca, natomiast w obszernym możemy postawić na funkcjonalną witrynę stojącą, ustawioną pod ścianą.

Możliwości jest wiele, a nowoczesne witryny zaskakują pomysłowością i solidnym wykonaniem. Osoby, którym zależy na stworzeniu nastrojowego salonu, wybierają ciekawe dekoracje, które mogą utrzymać w najlepszym stanie, prezentując je spoza oszklonych drzwi.